+10 fotó
Hirdetéskód: 8996874
Frissítve: 8 napja
Földeák eladó családi ház 9 szobás: 30 millió Ft
30 millió Ft
122 ezer Ft/m²
246 m²
950 m²
9 szoba
Leírás
Földeák főterén eldásra kínálom az átalakítás – felújítás alatt lévő házam neked, aki szeretne egy tágas otthont a saját igényei szerint burkolni, csempézni, festegetni, fűtögetni, belakni.
Autóval Szegedtől 30 km 23 perc, Makótól 10 km 9 perc, Hódmezővásárhelytől 15 km 13 perc. Szóval a legjobb helyen!
Az eredeti ház 1908 ban épült, spanyol lovagrendi stílusban mélyen ágyazott tégla alapra, tégla-vályogtégla falazattal épült. Úgynevezett kulák (gazdag paraszti) ház volt.
Az 1980 as években alászigetelték a külső falakat és tetőfelújításon esett át. 1998 ban az akkori új lakó ismét felújíttatta. 2011 ben a belső falak alárakása (90 cm magasságig km tégla minden régi fal ) és alászigetelése, a belső terek újra szigetelése, betonozása történt. 2018 ig gazdabolt üzemelt benne. 2023 nyarán megkezdődött a felújítása, melléképület bontása, újraépítése (a 3. lakás teljesen új építés ) és átalakítása a társasházzá nyilvánításhoz. Az eredeti házból az 1 es és 2 es lakás lakószobái az eredeti házból megmaradt főfalak. A közfalak újak, tégla építésűek. Új víz (a 3 részre osztás engedélye meg van ), villany (lakásonként 3x16 A, az első lakás már bekötve ) és szennyvízbekötések, lakásonkénti elosztással. A Vezetékes gáz ki lett kötve, gázcsonk a telken belül, a gázórák helye kialakítva.
A ház 50 cm mélyen alapon kívüli kavicságyas dréncsövezést kapott, melyek a ház teljes belső felülete alatti szintén kavicságyas dréncsövezéssel vannak ellátva, talajpára elvezetéssel bekötve a dréncsőrendszerbe.
A külső fal járdaszintig 50 cm mély 5 cm vastag xps szigetelést kapott, mely felső szintje a bitumenes lemezszigetelés alatt van 5 cm el. Itt a tégla fal biztonsági injektáló szigetelést is kapott.
Az udvar 2 m mélyen 200 m hosszú 3/4’ os zárt rendszerű talajszondával rendelkezik az esetleges víz-víz hőszivattyús rendszer kiépítéséhez.
A lakások kifestve, padlóburkolás nélkül ( padlókiegyenlített festett betonnal ) , elektromos fali Norvég panel fűtéssel, hideg-meleg vizes kiállásokkal, villanybojlerrel, wc és szélfogó 100% os készültséggel , fürdő szaniter bekötésekkel, padló és falburkolatok nélkül lesznek értékesítve. A villanykazános vízkeringetéses központi fűtés valamint lakásonkénti 1-1 db hűtő-fűtő klíma nyomvonala biztosítva.
A konyharészekben vízkeringetéses padlófűtés a 2. sz lakásban beépítve, a másik kettőnél még van rá lehetőség.
A nyílászárók fa és műnyag 2 rtg hőszig. üvegezésűek.
Az udvari tégla falak + 5 cm hungarocell szigetelést kapnak ( ez már benne van a méretezésben )
Az 1. és 2. lakásokon 4x es hőszigetelésű zárt tetőbevilágítók biztosítják a benapozottságot.
Az első két lakás belső lakótere a szélfogóból egy lépcsőfokkal közelíthető meg. A 3. lakás padlószintje az udvari terasszal egy szintben van.
Mindhárom lakás fedett bejárati részében ( terasz ) udvari vízcsap van kiépítve.
A terasz részek tetejének vízlefolyása a tetővízelvezetéssel lesznek kombinálva. Tető vissza lejtetve a „ nagy „ tetőre
A lakásokhoz tartoznak előkertek és 3x10 m-es parkoló az udvar hátsó részében. A többi szolgalmi jogos telekrész közös tulajdon lesz!!!
Bónusz: a járda melletti kavicságyban tavasztól őszig a 25 cserepes leandergyűjtemény adja a szegélyt!
Eladáshoz számítások:
Alap ár: 350 000 Ft / m2
1. lakás:
Készültségi %: 70%
(A készültségi fok 2025.07.23. ra vonatkozik! Folyamatosan változik.)
Nettó mért alapterület (m2): 77,74 m2
Eladási ár a leírás szerinti állapotban: 27,209 M FT
Eladási ár a készültségi fok szerinti állapotban: 19,046 M FT
2. lakás:
Készültségi %: 70%
Nettó mért alapterület (m2): 87,61 m2
Eladási ár a leírás szerinti állapotban: 30,663 M FT
Eladási ár a készültségi fok szerinti állapotban: 21,464 M FT
3. lakás:
Készültségi %: 50%
Nettó mért alapterület (m2): 80,78 m2
Eladási ár a leírás szerinti állapotban: 28,273 M FT
Eladási ár a készültségi fok szerinti állapotban: 14,136 M FT
Első vásárló külön lakásra: 10 % kedvezményt kap
Második vásárló külön lakásra: 5 % kedvezményt kap
3 opció az eladásra:
1. Megtekintett állapotban a fenti árakon.
2. Teljes áron felújítva, Társasházi Alapító Okirattal.
3. Megtekintett állapotában a készültségi % nak megfelelően, egyben : 54,646 MFt helyett – 36% kedvezménnyel 2025 Karácsonyáig = 40,18 MFt
Az ingatlan jelenleg felújítás alatt áll, ezért helyszíni fotókat nem mellékelek. Megtekintés előre egyeztetett időpontban.
Tulajdonságok
Családi ház
1
Felújított
Egyéb
Nem adta meg a hirdető
Vedd fel a kapcsolatot a hirdetővel
BI
Bene Ildikó
+36 30 231 3
Hitelkalkulátor
Második évtől
129 106 Ft A 13. hónaptól
7,99%
Végig fix Futamidő: 20 év Banki visszahívás
Az OTP Bank munkatársai a neked megfelelő napszakban veszik fel veled a kapcsolatot. A becslés a hirdető által megadott adatokon alapul. A jelen tájékoztatás nem minősül ajánlattételnek és nem teljes körű, az egyes feltételek a hitelbírálat eredményétől függően változhatnak. Kérjük, a részletekről tájékozódj az OTP Bank fiókjaiban vagy az OTP Bank honlapján közzétett vonatkozó Üzletszabályzatokból és Hirdetményekből.
Vedd fel a kapcsolatot a hirdetővel
BI
Bene Ildikó
+36 30 231 3
Vedd fel a kapcsolatot a hirdetővel
BI
Bene Ildikó
+36 30 231 3