+17 fotó
Hirdetéskód: 8511733
Referenciaszám: H499856
Frissítve: 2 napja
Galgamácsa eladó családi ház 6 szobás: 194 millió Ft
194 millió Ft
1,04 millió Ft/m²
187 m²
3275 m²
6 szoba
187 nm-es, 6 szobás otthon, 3275 nm-es telken – ahol tényleg van tér az élethez!
Eladó egy gyönyörű, 6 szobás, 187 négyzetméteres kúria, amely a nyugalom és a luxus tökéletes egyensúlyát kínálja.
Az ingatlan tágas életteret biztosít, ideális választás nagyobb családok számára vagy azoknak, akik a belvárosi nyüzsgéstől távol, mégis központi helyen szeretnének élni.
Különlegessége a történelmi előélet, illetve nagy kert és a csendes, zöldövezeti környezet, amely ideális helyszínt biztosít pihenésre és feltöltődésre.
Ne hagyja ki ezt a ritka lehetőséget, hogy egy ilyen exkluzív otthon tulajdonosa legyen!
Történelmi visszatekintés:
A „Galgamácsa Története I” c. könyvből szemelvényezve: Barokk Plébániaház „Az uradalom 1769-ben a régi plébánia közelében épített egy új, tágasabb, illőb épületet.
Ez a mai is álló ház valóban minden igényt kielégít, nagy esemény lehetett a maga korában. Farkas Mihály főesperes áldotta meg népes papi sereglet jelenlétében.
Grassalkovich I. Antal kegyúr a végrendeletében is megemlíti, hangsúlyozva, hogy végig boltozott. Volt benne négy szoba, kettő a plébánosnak, egy a káplárnak, egy pedig a háznépnek, ezen kívül konyha ékamra. Volt két istálló, egy a lovaknak, másik a teheneknek, és volt kocsiszín is.” A korabeli leírások alapján 1808-ban javító-állagmegóvó munkálatokat végeztek az épületen, 1814-ben újra nádaztá, majd 1816-ban a keleti végénél bővítették, megtoldották egy szakasszal. 1944-ben katonák szállásolták be magukat az épületbe, a pince óvóhelyként szolgált a lakosság számára. 1959-ben a tető felújításra került, majd 1962-ben a pincében lévő kutat újra ásták 22 méter mélységre, ezt szivattyúval, hidroforral felszerelve vezették be a vizet az épületbe.”