+17 fotó
Hirdetéskód: 9006172
Referenciaszám: 8451
Feltöltve: 1 napja
Magyarkeresztúr eladó családi ház 3 szobás: 118 millió Ft
118 millió Ft
655,6 ezer Ft/m²
180 m²
10270 m²
3 szoba
Időtlen vidéki kúria közel 1 hektáros birtokon
Időtlen vidéki kúria közel 1 hektáros birtokon
Van egy hely, ahol a csend még valóban csend.
Ahol az ősfák árnyékában végigfutó téglaburkolatú sétány nem csupán a házhoz vezet — hanem egy másik világba.
Ez az 1850 körül épült, elegáns vidéki kúria ma is őrzi eredeti karakterét, arányait és különleges atmoszféráját. A közel 10.279 nm-es, egy helyrajzi számon fekvő birtokon álló, egyszintes épület ritka harmóniában ötvözi a múlt értékeit az élhető, szerethető terekkel.
A kb. 180 nm-es lakótér minden részletében időtálló nyugalmat sugároz.
A 3,4 méteres belmagasság, a vastag, közel 60 cm-es téglafalak, a spalettás fa nyílászárók, a tradicionális téglapadló, a fa gerendás mennyezetek és a korhű részletek együtt adják azt a megfoghatatlan hangulatot, amelyet ma már szinte lehetetlen újraalkotni.
A kúria helyiségei:
• elegáns nappali
• 3 külön nyíló szoba
• impozáns központi hall
• tágas konyha
• 2 fürdőszoba
A világos enteriőrök természetes fénnyel telnek meg, miközben a cserépkályhák és a kemence meghitt, otthonos hangulatot teremtenek.
A felújítás során az épület megőrizte eredeti karakterét:
2015-ben megtörtént a teljes víz- és villanyvezeték-hálózat cseréje, valamint a korhű stílusban felújított spalettás fa ablakok beépítése. A tető felújítása kb. 30 éve történt.
A ház előtt húzódó, korhű téglaterasz szinte észrevétlenül simul bele a parkosított, ősfás környezetbe.
A birtok különleges hangulatát tovább erősíti:
• a korhű kút és a megőrzött itató,
• a kb. 30 nm-es magtárépület,
• valamint a hangulatos kis pince.
A birtokon gáz rendelkezésre áll, a szennyvízelvezetés emésztőrendszerrel megoldott.
Ez az ingatlan nem egyszerűen egy ház.
Sokkal inkább egy időtlen vidéki életforma, ahol a természet közelsége, a történelmi karakter és a visszafogott elegancia kivételes egységet alkot.
Ajánljuk mindazoknak, akik nem csupán ingatlant keresnek, hanem hangulatot, nyugalmat és valódi értéket.
Tulajdonságok
Családi ház
1
Felújított
Cserépkályha
Nem adta meg a hirdető