+17 fotó
Hirdetéskód: 8939849
Referenciaszám: H515556
Frissítve: 2 napja
Budapest V. kerület eladó téglalakás 3 szobás: 259 millió Ft
259 millió Ft
2,44 millió Ft/m²
106 m²
3 szoba
1. emelet
ÁLOMSZÉP LUXUSLAKÁS A BAZILIKÁNÁL!
V. Kerület leghangulatosabb és legnépszerűbb negyedében kínálom eladásra ezt a gyönyörű, tágas, 3 szobás luxus ingatlant frissen, teljeskörűen felújítva, magas minőségben.
Dupla LIFTES, kiváló állapotú tiszta, rendezett, gondozott házban található.
ÉPÜLET:
Méltán híres épületről van szó.
Története egészen 1840-ig nyúlik vissza, amikor is Boskovitz Lipót és Hild József megálmodta ezt a klasszicista stílusú csodaszép épületet. Mai megjelenését azonban csak a XX. század hajnalán nyerte el, ekkor gróf Zichy Ernő és felesége, a spanyol nemesi család egyik tagja, báró Lo-Presti De La Fontana d’Angioli Ilona felkérte Quittner Zsigmond építészt (a Gresham Palota és a mai Belügyminisztérium épületének megálmodója) a ház modernizálásra.
A belső udvarban található Dunaiszky Lőrinc klasszicista szobrász műve, a Korsós nőszobor, amely Szabó Magda Abigél című legendás regényének filmváltozatában a Matula Leánynevelő Intézet udvarában álló, csodatévő Abigéllé változott. Korsójában a mai napig kívánságok kerülnek elhelyezésre.
2022-ben a ház TELJES FELÚJÍTÁSON esett át.
LAKÁSRÓL:
BEFEKTETÉSNEK is tökéletes! Értékálló, pillanatok alatt bérbe adható.
Tulajdoni lapon 96 nm, a valóságban ennél is tágasabb, 106 nm.
Rendkívül jó az elosztása a lakásnak, nagy méretű szobáival, praktikus helyiségeivel különösen kényelmes. Hatalmas belmagasságának köszönhetően (4.2 m) akár galéria is kialakítható.
Mindkét hálószobához tartozik ízléses, csodás, modern fürdőszoba, zuhanyzókkal és káddal is szolgálva, s összesen 3 illemhely is rendelkezésre áll.
A lakás teljes területén padlófűtés van.
Minden szobában található hűtő-fűtő légkondicionáló is.
Az ingatlan olyannyira csendes, hogy semmilyen zaj nem hallatszódik, még minimálisan sem. Nyitott ablaknál sem.
A nappali-konyha nézete a csodálatos és rendszeresen karbantartott belső kertre/udvarra néz, mely az esti fények által megvilágítva még inkább szemet és szívet gyönyörködtető.
A lakás berendezési tárgyakkal együtt eladó, gyönyörű bútorai, a gépesített, minden szükséges konyhai eszközzel felszerelt konyha is mind mind a vételár részét képezik!
KÖRNYÉK
FANTASZTIKUS! Lüktető, élettel teli, nyüzsgő, a külföldiek által is a legkedveltebb lokációnak számít. Megszámlálhatatlan étterem, kávézó, bár, üzlet, gasztronómiai hely s történelmi nevezetesség öleli körbe.
A Bazilika és a Duna is mindössze pár perc séta.
A Deák tér, Erzsébet tér, Szabadság tér is karnyújtásnyira.
Parkok, bankok, irodaházak sokasága is mind megtalálhatóak.
KÖZLEKEDÉS
Kiemelten jó! Karnyújtásnyira a metrók (Arany János u., Deák tér megállók), rengeteg busz, troli, villamos járat.
NE KERESSE TOVÁBB, MEGTALÁLTA AZ ÁLOMLAKÁSÁT! Várom megtisztelő hívását!
Tulajdonságok
Téglalakás
Elektromos