Sokaknak egy több emeletből álló ház jelenik meg a fejében, ha családi házról hallanak. Ugyanakkor előfordulhat egyszintes családi ház is, hiszen azoknak is megvannak az előnyei, ahogy a hátrányai is. De mire számíthat az, aki kétszintes ingatlanra teszi a voksot?
Határ a csillagos ég!
A két- vagy többszintes házak elsöprő prioritása abban rejlik, hogy nincs szükség óriási telekre. Egy kis telken is fel lehet emelni egy 100-120 négyzetméteres építményt, amiben kényelmesen elfér a család. Előtte persze egyeztetni kell az építésszel, hogy az adott településen milyen építészeti szabályok vannak érvényben. Ezek ugyanis meghatározzák, hogy milyen feltételekkel tudsz terjeszkedni.
Az alsó és a felső szint a lépcsőfeljárónak köszönhetően elszeparálódik, így biztosan nem fog egy vendég sem véletlenül bekukkantani a hálószobába a mosdót keresve, ha először jár nálad. Míg a földszint általában a közösségi tér: itt kap helyet a konyha, az étkező és a nappali is. A családtagokon kívül itt fordulnak meg a vendégek, akik közül valóban csak azt invitálod az emeletre, akivel közelebbi kapcsolatban állsz.
Együtt a nagyszülők, szülők, gyerekek
Amikor egy család különböző szerepkörű tagjai egy fedél alatt élnek, azt többgenerációs háznak hívjuk. Igény ugyan lenne az életüket kezdő fiatalok részéről az önálló életvitelre, de az anyagi lehetőségek ehhez nem mindig adottak.
Az is gyakori eset, hogy az idősebb hozzátartozó nem bírja elviselni az egyedüllétet vagy egészségi állapota miatt biztonságosabb, ha körbeveszi a család.
A kétszintes házakban egyszerűbb a különböző korosztályok békés együttélése. A szinteket ki lehet alakítani úgy, hogy mindenkinek legyen saját bejáratú fürdőszobája, konyhája. Az is kivitelezhető, hogy a felső szintre kívülről is be lehessen jutni, ne kelljen egyáltalán a földszinten élőt zavarni.
Többnyire az aktuális szülőknek okoz nehézséget a saját (vagy a másik) szüleivel együtt élni, mégis érdemes tenni egy próbát. Az amerikai Brigham Young Egyetem kutatása szerint azok a gyerekek, akik jó kapcsolatot ápolnak a nagyszüleikkel, sokkal kiegyensúlyozottabbak.
A jótékony hatás oda-vissza működik, ugyanis azok a papák és mamák, akik aktívan részt vesznek unokájuk életében, a kutatás szerint hosszabb életet élhetnek meg. Az örömforrás, a játék, a „szükség van rám” érzés megfiatalítja őket.
Ebben a 4+2 félszobás szobás házikóban sok jó ember elfér
Most akkor jó a lépcső vagy rossz?
A Harry Potter-sztori óta minden kiskamasz gyerek lépcső alatti gardróbszobát szeretne. Ez is megvalósítható, de akár egy hagyományos tárolószekrényt is kialakíthatsz a lépcső alá rejtve. Az emeletes családi házak központi eleme a lépcső, ami – hacsak nincs elrejtve- vonzza a tekintetet. Ennek az anyagát, az ívét, a lépcsőházat jól meg kell tervezni, hiszen a későbbiekben meglehetősen macerás változtatni rajta. Ha viszont ez megvan, akkor nemcsak a tervezés nehezén vagy túl, hanem az egyik legköltségesebb részen is.
Némileg vigasztalhat a tudat, hogy amennyivel többe kerül a lépcső miatt az építkezés, az egyszintes házak tulajdonosai annyival többet költhetnek a nagyobb felületű tetőre.
Dekoratív lépcső vezet ennek a gyáli otthonnak az emeletére
Az emeleti ablakokból, erkélyről beláthatod a környéket. Ennek főleg vidéken van egy jellegzetes bája, de csodálatos panorámában lehet részed, ha a közelben van egy erdő, tó, folyó, egyszóval bármi, ami kiszakítja a figyelmed a mindennapi hajszából.
Ez a pilisvörösvári ház közvetlenül a vízparton fekszik, ezért a lenyűgöző kilátás garantált
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 161 872 ingatlanhirdetés között