Bár egyszerűnek és gyorsnak tűnik egy nagyobb adag piszkos cuccot bedobálni a gépbe, de ha nem készíted elő megfelelően a mosást, a ruhaneműk piszkosak és rossz szagúak maradhatnak. Annak érdekében, hogy kedvenc darabjaid friss illatúan és – ami a legfontosabb – tisztán hagyják el a mosógépet, ezeket a gyakori bakikat kell elkerülnöd.
Nem válogatod szét a szennyest
A ruhaneműk szín – szükség esetén a szövetcsoport – szerinti válogatása a legegyszerűbb módja annak, hogy a szennyes tisztává váljon.
Miért fontos ez? Ha ezt a lépést kihagyod, az olyan problémákhoz vezethet, mint a festékátvitel vagy a szöszösödés. A festékátvitel annyit jelent, hogy a világos színű darabok egy jól látható piszkos színt kapnak, a szöszösödés pedig akkor következik be, amikor a szöszt vonzó szövetek (például a kordbársony) bevonzzák a szöszösösédre hajlamos holmik (törölközők, ágyneműk) szálait.
Nem ellenőrződ a ruhacímkéket
Ez különösen akkor fontos, ha most először mosol ki egy ruhát, vagy régóta megvan, de gyakran kell tisztítani. Nagyon fontos ellenőrizni a ruhán lévő ápolási címkét, mivel az információk segítenek megőrizni a hosszú élettartamát.
A konyhaszekrény az árban, a mosógép viszont alku tárgya ennél az eladó, XVIII. kerületi, kétszobás, 39,9 millióért kínált lakásnál.
Nem ellenőrződ a ruhamennyiséget
A mosógép túltöltése megnehezítheti a mosógép megfelelő működését. Mivel a ruhák nem tudnak szabadon keringeni, forogni vagy áthaladni a mosóporon, ezért piszkosak maradhatnak. Egy túlterhelt gépnek nehézséget okozhat a rakomány kiegyensúlyozása, ami a nagy centrifugálási sebesség eléréséhez elengedhetetlen, ráadásul a mosó- és öblítővíz sem biztos, hogy kellőképpen távozik a holmikból.
Nem kezeled a foltokat
Nem mindig elég kimosni a ruhát a foltok eltávolításához, ezért esetenként az előkezelés elengedhetetlen.
A jól látható plecsnik szétbontásakor a legfontosabb tényező az idő, minél gyorsabban kezdesz hozzá a folt eltávolításának, annál nagyobb esély van arra, hogy nem ivódik be a szennyeződés a textilszálakba.
Nem megfelelő mennyiségű mosószert használsz
Valójában a túl sok mosószer használata ugyanolyan rossz, mint a túl kevés. A ruhák a mosógépben úgy tisztulnak meg, hogy egymáshoz dörzsölődnek – ez a súrlódás segít eltávolítani a foltokat és a szennyeződéseket a szövetekről.
A mosógép az ár része ebben az újlipótvárosi garzonban.
A túlzott mennyiségű mosószer csökkentheti ezt a súrlódást, ami azt jelenti, hogy a ruhák kevésbé lesznek tiszták. Annak meghatározásához, hogy mennyi mosószerre van szükség, kezdd a minimálisan ajánlott mennyiséggel, és ha úgy látod, akkor mehet még hozzá – főleg, ha erősen szennyezett holmikat mosol.
Nem húzod fel a cipzárakat
Győződj meg arról, hogy a farmerek, dzsekik és egyéb ruhadarabok cipzárjai fel vannak-e húzva! A nyitott cipzárak (különösen a fémek) fogai a keringés közben felsérthetik a szöveteket.
Nem gombolod ki a gombokat
A cipzárakkal ellentétben a ruhadarabok gombjait érdemes kigombolva hagyni. Ez főleg igaz az inggallérok pici gombjaira, ugyanis kigombolt állapotban több tisztatóhatásnak vannak kitéve a gallérok belső részei.
A készülék belső részei (szivattyú, tömlők, a kád belseje stb.) megtartják, ejtik a vizet, és olyan szennyeződéseket tárolnak, amelyek tökéletes táptalajt jelentenek a penetráns szagokat okozó baktériumok számára. A mosógépet legalább havonta egyszer érdemes alaposan kitisztítani.
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 169 969 ingatlanhirdetés között