Ha azt szeretnéd, hogy gyorsabban száradjanak a ruhák és ne érjen háztartási baleset, akkor a címben feltett kérdésre a válasz: igen. De nézzük a részleteket!
A szárítógép szellőzőnyílásának tisztítása pont olyan fontos, mint a mosó- és a mosogatógép rendszeresen karbantartása, tehát ezt is fel kell írnod a rendszeresen elvégzendő feladatok közé!
Miért van erre szükség? Mert a szösz és a kisebb textil törmelékek könnyen felhalmozódnak a kipufogócsövekben, és ha ezeket nem távolítod el időközönként, akkor csökken a készülék hatékonysága, és akár tűzveszélyessé is válhat.
Lélegzetelállítónak tűnik ez a zuglói, nyolcadik emeleti panellakás, amely körpanorámás, minőségi felújításon van túl és még a szárítógép helyét is megépítették.
Megdöbbentő tény, de az Egyesült Államok Tűzvédelmi Hivatala szerint a háztartási tüzek többségét a szárítógépek okozzák.
Nem kell megijedned a feladattól, a szárítószellőzők tisztítása nem nagy ördöngösség, és mindenképpen jól jársz vele. Ha szellőzőcső csúcsformában van, a szerkezet hatékonyabban működik, és a ciklus végén teljesen száraz, szöszmentes ruhákat kapsz, és ami a legfontosabb, nem kell attól tartanod, hogy kigyullad a mosókonyha.
Honnan tudod, hogy aktuális a kipucolás?
Egyes típusú szárítócsatornák (például fólia, műanyag vagy vinyl) hajlamosabbak a dugulásra. Ideális esetben ezeket a szárítószellőzőket merev fémcsatornára lehetne cserélni, de ha ez nem lehetséges, fokozottan ügyelj arra, hogy ezek a szellőzők mindig tiszták és törmelékmentesek legyenek!
Ha úgy látod, hogy a ruhák nem száradnak meg teljesen, a szárítóegység érezhetően forró, vagy égett szagot érzel a gép beindításánál, akkor muszáj cselekedned! Az is egyértelmű jele az eltömődésnek, ha a ruhadarabok a szokásosnál melegebbek vagy hirtelen az energiaszámlák megnövekedtek – ilyenkor a szárító keményebben dolgozik, amihez több energiára van szüksége.
Ez az eladó nyergesújfalui lakás felújításon esett át, a fürdőszobát ajánljuk megtekintésre, és csak 22,9 millió forint.
Az is gyanús jel, ha a működő gép mellett a mosókonyha vagy fürdőszoba párásodik, esetleg korlátozott a levegő áramlása. Ez azért van, mert a forró levegő ahelyett, hogy a külső szellőzőn keresztül távozna, a helyiségben marad.
Milyen gyakran kell tisztítani?
Általában évente egyszer elég ellenőrizni, hogy a szárítószellőző csatornában nincs semmi „maradék”, de előfordulhat, hogy gyakrabban kell használnod a szellőző-tisztító készletet, főleg, ha kisállatok is laknak a lakásban vagy nagy család vagytok, és gyakrabban támaszkodsz a készülék segítségére.
Amennyiben gyakran használsz gyapjúgolyókat a dobban, még inkább figyelned kell a szösztelenítésre!
Mire figyelj?
Például arra, hogy a gépet mindig áramtalanítsd, és bánj óvatosan a külső szellőzőnyílás fedelével, kupakjával, mert könnyen letörhet. Nem mersz nekiesni a gépnek? Hívj ki egy szakembert, aki lecsatlakoztatja a szárítót az áramforrásról és a szellőzőrendszerről, majd rugalmas összekötő rudakkal, forgó kefével végigmegy az egész szellőzőn, miközben egy erős vákuumrendszer kiszívja a szöszöket!
Ezután a szöszszűrőn és a szöszcsapdán is ellenőrzi a lehetséges sérüléseket, majd a speciális kefék és szerszámok segítségével alaposan megtisztítja.
Mit szerezze be?
Első lépésként gyűjtsd össze a megfelelő készletet!
• Vezeték nélküli kézi porszívó tömlőcsatlakozóval • Elektromos vagy sima szigetelőszalag • Seprű és lapát • Szárítócsatorna-tisztító készlet
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 978 ingatlanhirdetés között