Történeti politikai okai is vannak Rózsadomb hírnevének, de a rengeteg villával ellátott környék most is vonzza Budapest csendre vágyó elitjét.
Bár Budapest számos pontján laknak már nagyon gazdag emberek, a Rózsadomb még mindig státuszszimbólumnak számít. Önálló jelentéssel bír: ha valaki azt mondja, vesz egy házat a Rózsadombon, akkor mindenki tudja, hogy sok pénze van. Ha pedig valakire a rózsadombi jelzőt használják, akkor nem feltétlenül a lakhelyére gondolnak, hanem arra, hogy gazdag vagy rosszabb esetben sznob.
Egyelőre tehát Rózsadomb köznyelvi jelentése túlmutat a Rózsadombon.
De nemcsak a jelentés mutat túl: bár hivatalosan a Bimbó út, Alsó Törökvész út, Vérhalom utca, Veronika utca, Zivatar utca által határolt területről beszélünk, mostanra ennél nagyobb részről beszélünk, a köznyelvben már a II. kerület belvároshoz közel elhelyezkedő dombvidéke az lett Csatárkával, Látó-heggyel, Pálvölggyel, Zöldmállal, Szemlőheggyel, Törökvésszel, Vérhalommal, Rézmállal és Országúttal együtt.
Na de mi történt ezen a menő helyen, amitől ennyire menő lett? Először is értelemszerűen az elhelyezkedésétől lett felkapott, hiszen ki ne szeretne a zöldterülettel jól ellátott, a belvároshoz mégis közel lévő helyen lakni Budapesten?
Az elérhető dokumentumok egybehangzó állítása idején a név onnan van, hogy a török hódoltság idején a legendák szerint Gül Baba rózsáival ültették be a dombot, nyilván nem véletlenül van elég közel a Gül Baba Türbe és Rózsakert is. A beépítése viszonylag későn kezdődött: a 19. század végén és a 20. század elején először üdülőket, nyaralókat építettek ide, aztán nem sokkal később megjelentek a kereskedők és gazdag gyártulajdonosok, akik felhúzták az első tágas villákat.
A Rózsadomb elit jellege viszont sokkal szomorúbb eseményekhez kötődik, amik a mai napig nyomot hagytak a közvéleményben is: a második világháború után a kommunista állam a tulajdonosok nagy részétől egyszerűen elkobozta az ingatlanjaikat, és azokat magas rangú pártfunkcionáriusoknak adták oda. Emiatt egy ideig káderüdülőként is emlegették a Rózsadombot.
Ezeket a villaelkobzásokat a rendszerváltás után már nem nagyon lehetett visszarendezni, és a Rózsadombból szép lassan újra “csak” egy elit környék lett, ami továbbra is az ország egyik legdrágább lakóövezete a maga budapesti átlagnál jóval tisztább levegőjével és panorámájával.
A villákon kívül van itt cégközpont, jó sok magánklinika és nagykövetségek is, tehát csupa olyan dolog, ami mögött komoly befektetések bújnak.
A környéken tehát tényleg akármennyi pénzt el lehet verni, itt van alább például ez a 18+1 szobás, négyszintes villa potom 1200 millió, azaz 1,2 milliárd forintért!
Az ingatlan 875 négyzetméteres, és fontos megemlíteni, hogy négy lakás található benne, amiket viszont értelemszerűen egybe is nyithatsz, ha van 1200 milliód.
A fotóra kattintva tovább nézelődhetsz ebben a pompás villában.
Ezzel szemben a városrész legolcsóbb társasháza jelenleg amúgy megközelítőleg csak fele ennyibe kerül: 699 millió forintért itt ez a 18 (plusz fél) szobás darab!
Rózsadombi lakásokat már elfogadhatóbb áron is lehet venni: 50 millióért itt ez a 62 négyzetméteres, háromszobás lakás, bár azért az valószínűleg sokakat eltántorít a rózsadombi élettől, hogy ennyi pénzből csak félszuterén jön ki.
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 155 979 ingatlanhirdetés között