Bécstől olcsóbb, Pozsonynál drágábbak a budapesti albérletek
17 százalékkal emelkedett a budapesti lakások bérleti díja 2022-höz képest tavaly az európai városok relatív megélhetési költségeinek összehasonlítását célzó Eurostat tanulmány lakásbérleti díjainak felmérése szerint. A magyar főváros a középmezőnyben, közvetlenül Madrid és Zágráb után jön az uniós országok központjainak rangsorában.
A horvát főváros, Zágráb (+20%) és a bolgár főváros, Szófia (+20%) után az EU-s országok fővárosai között hazánkban emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakások bérleti díjai az Eurostat tanulmánya szerint. Ennek ellenére Budapest az összes vizsgált ingatlankategória tekintetében továbbra is a középmezőnyben helyezkedik el.
A Brexit miatt az uniós tagállamok fővárosai között London helyett a 2023-as adatok alapján Dublin lett a legköltségesebb lokáció, ahol a magyar főváros árainak a duplájáért bérelhetőek az említett ingatlantípusok – mondta Benedikt Károly, a Duna House PR és elemzési vezetője.
Zuglóban kiadó ez a második emeleti, kétszobás, zöldre néző lakás 230 ezer forintért.
„A környező országok fővárosai közül Ljubljanában 13 százalékkal, Bécsben 11 százalékkal, Bukaresten 10 százalékkal, Pozsonyban pedig 7 százalékkal nőtt az ingatlanbérlés költsége 2022-höz képest. A többi városban 2-15 százalék közötti mértékben növekedtek a bérleti díjak. Helsinkiben picit, Litvániában 13 százalékot csökkentek a bérleti díjak.
A felmérés alapján a közép-európai régióban Berlin, Prága, Bécs és Ljubljana után a budapesti belváros a legdrágább, a hazainál kedvezőbben lehet bérelni Pozsonyban, Varsóban és Bukarestben is. A brüsszeli egyszobás lakások 10 százalékkal drágábbak a budapestieknél, átlagosan 980 euróért lehet őket bérbe venni, azonban, ha a nagyobb, háromszobás ingatlanok bérleti díját nézzük, a magyar fővárosban 100 euróval jobban jár a bérlő. Legdrágább városnak Dublin, Luxembourg és Párizs számít, míg legolcsóbban Szófiában bérelhetnek lakást.
Ez a harmadik emeleti, 106 négyzetméteres lakás Ferencvárosban, a Bakáts térnél várja bérlőit 486 ezer forintos havidíjért Az Eurostat felmérésben a nemzetközi tisztségviselők által használt bérlemények, lakások árait vizsgálják, így az árak nem a normál bérlet díjakról adnak képet, hanem a tipikusan jó vagy nagyon jó állapotú, jól felszerelt belvárosi lokációban elhelyezkedő lakásokról, amelyeknél az építés éve vagy jelentős korszerűsítése az elmúlt 10 évben történt.
A vizsgálatba bevont budapesti lakások mérete kezdve a 3 szobás lakással: 110-130m2, 60-80m2, 40-60m2. A magyar főváros bérleti díjait a budai I., II., III, XI. és XII. kerületi lakások, valamint a pesti oldalon az V., VI., VII., VIII., IX., XIII. kerületben található központi elhelyezkedésű ingatlanok adatai alapján számolták, írja közleményében a Duna House.
A zenga.hu ingatlankereső portálról
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanok